Byt se v případě pojištění chová podobně jako dům. Viz. produkt pojištění domu/nemovitosti. Chcete-li být v pohodě sakumprdum, budete potřebovat zkombinovat pojištění bytu s pojištěním domácnosti. To první totiž řeší stavbu jako takovou, většinou vč. částí nebo všech společných prostor a sklepa, to druhé potom všechno to, co si do svého bytu nakoupíte, tedy vybavení.
Kroupy v pohodě. Pozor na vodu.
Ale zpátky k pojištění bytu. Liší se samozřejmě pojišťovna od pojišťovny. Některé produkty mají velký rozsah krytí vč. specialitek typu vandalismus bez zjištění pachatele, běžně pojištění řeší živelní události jako požár, vichřice, kroupy, povodeň, zemětřesení a např. výbuchy plynu atd. Zbystřit byste měli v případě povodně, neboť zde pojišťovny kladou velký důraz na záplavová území vedená v povodňových mapách. Pokud se váš byt nachází v některé ze záplavových zón 1 – 3, bude to mít vliv na výši pojištění. V případě zóny 3 se může stát, že pojišťovna odmítne takový byt pojistit nebo bude požadovat vysoké pojistné. Zóna 4 už znamená vysoké riziko povodně a tedy skoro nepojistitelnost. I takovou situaci můžeme pomoci řešit, nutná však bude podrobnější konzultace a zřejmě návštěva pracovníka pojišťovny.
Klid pro vaše zdi, okna i škříně
Pojištění bytu se nevztahuje na vybavení. To už víte z prvního odstavce. Zatím však nevíte, že se vztahuje na samotné součásti stavby tedy, zdi, okna, obklady, podlahy, dveře, někdy i vestavné skříně a často také sklep i společné prostory typu kolárna, sušárna, garáž. Máte-li obavu o drahé vybavení bytu, např. elektroniku, nábytek a další, musíte k tomu sáhnout po pojištění domácnosti a někdy i pojištění individuálního vybavení. Chcete-li pojistit byt a ztrácíte se v nabídkách, jsme tady pro vás. Dejte nám základní údaje a my se vám ozveme s návrhem postupu nebo přímo nabídkou.